Şeker Hastalarının Vazgeçilmez Çorabı

07 Aralık 2020
Şeker Hastalarının Vazgeçilmez Çorabı

Şeker hastalarının vazgeçilmez çorabı

          

             Hayat boyunca sağlık sorunları ile karşı karşıya kalırız bazen kısa sürede tedavi olabilirken bazen o hastalıkla yaşamak zorunda kalırız. Bunlardan biri de diyabet hastalığıdır ve şeker hastaları için hayatta dikkat etmeleri gereken çok fazla şey vardır. Yeme içme alışkanlıklarını değiştiren diyabet hastalarının ne giydiklerine de dikkat etmeleri gerekir. Bunlardan biri de lastiksiz çorap veya şeker çorabı olarak da bilinen diyabetik çoraptır. Şeker çorabının farklı özellikleri vardır. Ama gelin ilk önce diyabetik çorap nedir bunu açıklayalım.

Şeker Çorabı Nedir

        

         Çağımızın yaygın hastalıklarından olan şeker hastalığına yakalanan kişilerin ayak bakımına dikkat etmesi gerekmektedir Bu yüzden diyabet hastası kişilerin hassasiyetleri göz önüne alınarak laboratuvar araştırmaları sonucunda belirlenen ve üretilen çorap türüne diyabetik çorap denilmektedir. Erkekler için daha çok üretim olsa da kadınlar için de diyabetik çorap bulunmaktadır.   

   

Şeker Çorabı Alırken Dikkat

Edilmesi Gerekenler

               

         Şeker çorabı, diyabetik çorap veya lastiksiz çorap olarak bilinen bu çorap türü şık olmanıza engel değil ve diyabet hastası bir insanın tüm hassasiyetlerine dikkat edilerek üretilir. Peki şeker çorabının diğer çoraplardan ne farkı var?

En önemli özelliği lastiksiz olmasıdır. Çünkü şeker çorapları ayak bileğinin üzerine kadar manyetik bir alan oluşturarak kan dolaşımını hızlandırır.

Diyabet hastası olan kişilerin ayakları hassastır ve yaralanmaya müsaittir. Bu yüzden anti bakteriyel özellikte olan bu çoraplar şeker hastaları için rahat bir kullanım sunacaktır.

Pamuklu olmaları dolayısıyla rahat hareket kabiliyeti sağlar.

Ayakta ve parmaklarda yara oluşmaması için burun kısmı dikişsizdir.

Isı transferi olayına dikkat edilerek üretildiği için hava geçirgenliği özelliği vardır.

Yıkama ile çorapların özellikleri değişmez.

Uluslararası Diyabet Federasyonu’na göre dünyada diyabet hasta sayısı 285 milyondan fazladır. Şeker hastalığına yakalananların %50’sinde sinir sistemlerinde oluşan hasardan dolayı nöropati görülmektedir. Yukarıda belirtilen maddelere dikkat edilmemesi nöropati riski almak demektir. Sağlığımız her şeyimizdir ve ihmale gelmemesi gerekir. Diyabet hastalarının hassasiyetlerine dikkat eden markaların ürünleri sitemizde mevcuttur.

Diyabetik çorap modellerimizi incelemek istersenizaşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

 

https://www.linenya.com/arama?q=%C5%9Feker+%C3%A7orab%C4%B1

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.