İç Giyim Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Kriter

22 Eylül 2020
İç Giyim Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Kriter

 İç Giyim Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gereken 4 Kriter

Tenimize ilk temas eden, “bize bizden yakın” nadir eşyalardan biri diyebiliriz iç çamaşırlarına. Bu yüzden doğru iç giyim malzemesini almak kadar onu doğru zaman ve doğru yerde kullanmak da önemli.

 

Hijyen

 

Uzun süre aynı iç çamaşırını giymek, sağlığa zarar verecek sonuçlara yol açabilir. Ciddi vakalarda böbrek yetmezliği ve mesane kanserine sebep olan etkenler arasında, o bölgede çoğalan mikrop ve bakteriler sayılıyor. Bu yüzden her gün farklı bir iç çamaşırı giymek çok önemli. Gün boyunca kullanıldığında cildi tahriş eden iç giyim malzemeleri aynı zamanda kötü kokuya da sebep olur, özgüveninizi sarsar.

 

 

Konfor

 

Sütyen olsun, külot, çorap ya da jartiyer; kadın iç giyim malzemelerinde en çok dikkat edilmesi gereken şey kumaşın cinsidir. İpek, Saten seksilik katar, ama gün boyunca sizi konforda yarı yolda bırakmayacak olan pamuklu ve bambudan yapılanlardır.

 

Yapılan araştırmalar çoğu kadının iç giyim türlerinde kendi bedenini tam bilmediğini gösteriyor. Sadece bedeninize uygun değil, aynı zamanda gün içinde giydiğiniz kıyafetlere de uygun külot ve sütyen giymeniz çok önemli. Örneğin dar bir pantolonun altına dikişli bir külot giymek akıllıca bir tercih olmayacaktır.

 

Tarz

 

Burada iş tamamen sizin zevkinize ve tercihlerinize kalmış durumda. Dantelli iç çamaşırların modası bu sene de geçmedi, siz yine de ten renginizle uyumlu olmasına dikkat edin. Açık tenli biri için ara renklerin koyu tonları, esmerler için de açık renkler tercih edebilirsiniz. Bu sene bordo, lacivert, ultraviolet tonlarına sahip iç giyim malzemelerinde patlama yaşanacağı öngörülüyor.

 

Erişilebilirlik

 

“Bu kadar şey anlatıyorsunuz, benim bunları deneyecek, seçecek vaktim/param yok” mu diyorsunuz? Hele pandeminin gölgesi altında bir iç giyim mağazasına adım atmak zor mu geliyor? Online iç giyim siteleri bunun için var. Bütçenize ve teninize uygun iç çamaşır türlerini mağaza görevlisine teker teker sormak yerine, şu anda bu yazıyı okuduğunuz cihaz aracılığıyla, yüzlerce seçenek barındıran online iç giyim mağazalarından bulmak mümkün. Kendi tarzınızı, sevdiğiniz kumaşı ve bedeninizi biliyorsanız işiniz daha kolay.

 

Paylaş :
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.