Sıralama seçin
Toplam 127 ürün görüntüleniyor.

El Örgü İpleri

İnsanoğlu yaşadığı dönem boyunca gelenekler sahiplenerek, bu gelenekleri yaşatmaya özen göstermiştir. Geçen yüzyıllar boyunca insanlar değer verdikleri faaliyetlerini nesilden nesillere aktarmışlardır. Bu faaliyetlerden bir tanesi de örgü örmektir. Annelerin çocuklarına nesillerce öğrettiği bu kıymetli el işleri, özellikle ülkemiz kültüründe kendine çok büyük bir yer bulmuştur. Hem ihtiyaçları gidermek hem de ayrı zevklere hitap edebilecek şekilde tasarlanabilmesi örgü işlerini daha da kıymetli kılmıştır. Dünya kültüründe özellikle Japonya gibi uzak doğu ülkelerinde de geleneksel örgü işleri popüler olarak yapılmaya devam etmektedir. Bazı ülkelerde yüzyıllardır popüler olmasının yanında, bazı ülkelerde de moda sektöründe görülen popüler örgü desenleriyle birlikte örgü örmek daha çok yapılan bir faaliyet haline gelmiştir. Zaman içerisinde modelleme ve kalite farklılıkları insanları örgü işlerine daha çok çekmiştir. Örgü örmek popüler olup talep arttıkça, markalar iplik çeşitleri üretmeye devam etmiştir. Farklı ham maddeler, renkler, uzunluklar örgü iplerinin çeşitlenmesinde önemli yer almıştır. Sizler de örgü gibi kıymetli el işleri yapmaktan zevk alıyor iseniz, sitemizde bulabileceğiniz ipliklerden kendinize ve işlerinize en uygununu seçebilirsiniz.

En Popüler Örgü İşleri

El emeği göz nuru olarak hayatımızda çok önemli bir yere sahip olan el işlerinin en popüler olanının örgü örmek olduğunu söyleyebiliriz. Örgü örmenin popülerliği beraberinde desen desen, renk renk örgü iplik çeşitlerini getirmiştir.  İnsanlar çeşitli örgü modelleri ile kendilerine giyecekleri kıyafetleri, hayatlarının farklı alanlarında kullanacakları ürünleri üretmeye devam etmektedir. Türk geleneklerinden biri olarak sayabileceğimiz patikler için özellikle tasarlanan patik ipleri her zaman popülerliğini korumaktadır. Giyeceğimiz kıyafetlerin yapımında kullanmamızın yanında, hobi işleri yapmamıza da yardım eden el örgü ipleri, amigurumi olarak adlandırılan oyuncak yapma işi içinde farklı farklı üretilmeye devam etmektedir. Amigurumi için daha çok pamuk, anti bakteriyel iplik çeşitleri tercih edilmektedir. Ayrıca bebekler için özel olarak kullanılan bebe örgü ipi de anti bakteriyel özelliği taşımaktadır. Hem tığ, hem de şiş kullanılarak yapılması çeşitli ip modellerinin kullanılmasına da olanak sağlar. El örgü iplik çeşitlerinin en çok kullanıldığı bir alan da şal ve yelek örme projeleridir. Farklı şal tasarımları yapmak için üretilmiş simli şal ipleri en çok tercih edilen modellerdendir. İp içeriği yün ağırlıklı örgü ip modelleri bu ürünlerin üretimde oldukça çok kullanılır. Hobi olarak yapılan kanaviçe, etamin, gibi işler içinde farklı ham maddeler kullanılarak, çeşitli el işi ipleri üretilmektedir.  Popülerliği arttıkça farklı markalar sektöre girmiş, farklı fiyatlarda, farklı kalitelerde ipler üretilmeye başlanmıştır.

En Popüler Örgü İpleri

Moda sektörünün gelişimi, insanların örgü örmek gibi hobi işlerine yönelmesi ile çeşitli ipler ve modeller üretilmiştir. Gelişen endüstri de yeni iplik çeşitleri üretilmesinde önemli yer oynamıştır. Fakat geçmişten günümüze bazı markalar kalitelerinden ödün vermeden yollarına devam etmiştir. Ve her zaman insanların en çok kullandıkları ip markaları olmayı başarmışlardır. İnternet mağazamız üzerinde de birçok model ve rengini bulabileceğiniz Ören Bayan, Alize ve Yarnart bu markalara verilebilecek en büyük örneklerdir. Ören Bayan markasının ürettiği Madame Cotton adlı örgü ipliği kalitesi ve uygun fiyat avantajı ile Linenya mağazamızda bulabileceğiniz örgü ipliklerindendir. İçeriğinde 51% akrilik, 49% pamuk kullanılması bu ürünün tercih edilme nedenlerinden biridir. Alize markasının en özel iplerinden biri olan Puffy modeli şiş kullanmaya gerek kalmadan basit şekilde örülmesi ile insanların en çok tercih ettiği iplerden biri olmayı başarmıştır. Yarnart markasının ürettiği Yarnart Jeans model ipliği popüler iplikler arasında kendine yer bulmuştur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.